Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
przedwczesny wytrysk
spacer
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Najnowszy Użytkownik: MilanAcut
spacer
Witamy
Przedwczesny wytrysk
Dodane przez adminator dnia luty 06 2012 22:26:07


Przedwczesny wytrysk (PE, znany również jako szybki wytrysk) jest najczęstszym typem zaburzeń seksualnych u mężczyzn poniżej 40 roku życia. Większość specjalistów, którzy traktują przedwczesny wytrysk określają ten stan jako wystąpienie wytrysku przed osiągnięciem zadowolenia obu partnerów seksualnych. Ta szeroka definicja, nie określa dokładnego czasu trwania stosunków seksualnych i osiągania punktu kulminacyjnego, która jest zmienna i zależy od wielu czynników specyficznych dla osób zaangażowanych w intymne relacje. Okolicznościowe wystąpienie przedwczesnego wytrysku nie może być powodem do niepokoju, ale jeśli problem występuje w ponad 50% prób stosunków seksualnych, dysfunkcyjny wzór zwykle istnieje i leczenie go może być właściwym rozwiązaniem.

Aby wyjaśnić, mężczyzna może osiągnąć punkt kulminacyjny po 8 minutach stosunku seksualnego, ale to nie jest przedwczesny wytrysk, jeśli jego partnerka regularnie osiąga kulminację w 5 minut, a oboje są zadowoleni z tego czasu. Inny mężczyzna może opóźnić ejakulację na maksymalnie 20 minut, ale może to być zbyt przedwczesne, jeśli jego partnerka nawet przy grze wstępnej, wymaga 35 minut stymulacji przed dojściem do punktu kulminacyjnego. Jak więc widać czas trwania stosunku u mężczyzny jest tylko jednym z czynników, który teoretycznie można by obejść w inny sposób.

Ponieważ wiele kobiety jest w stanie osiągnąć punkt kulminacyjny w każdym z pochwowego (bez względu na przedłużone), sytuacja ta może w rzeczywistości oznaczać opóźniony orgazm partnerki niż przedwczesny wytrysk u mężczyzn. Problem może być jeden lub dwa, w zależności od punktu widzenia. Określić to może uzyskanie dokładnego raportu historii kontaktów seksualnych od pacjenta (i najlepiej z od pary).

Kryteria przedwczesnego wytrysku określone w Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, wydanie czwarte, są następujące: (1) uporczywy i nawracający wytrysk z minimalnym poziomem stymulacji seksualnej przed, w trakcie lub tuż po penetracji zanim dana osoba sobie tego życzy, (2) oznaczone cierpienie lub trudności interpersonalne oraz (3) nie tylko ze względu na bezpośredni tego wpływ.

Ludzkie reakcje seksualne można podzielić na 3 etapy: pragnienie (libido), podniecenie (pobudzenie), i orgazm. Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, Fourth Edition (DSM-IV) klasyfikuje zaburzenia seksualne na 4 kategorie: (1) podstawowe (2), ogólny stan zdrowia (3) substancji wywołujące zaburzenia (4) inaczej nieokreślony. Każda z 4 kategorii ma zaburzenia we wszystkich 3 fazach aktywności seksualnej. [1]

Przedwczesny wytrysk może być pierwotny lub wtórny. Pierwotny przedwczesny wytrysk odnosi się do osób, które mają ten stan, od początku swej aktywności seksualnej. Wtórny przedwczesny wytrysk oznacza, że stan zaczął się u osoby, która już wcześniej osiągała akceptowalny poziom kontroli wytrysku, i z niewiadomych przyczyn zaczęła doświadczać przedwczesnego wytrysku w późniejszym okresie życia. Wtórny przedwczesny wytrysk nie odnosi się do ogólnego schorzenia i nie jest zwykle związany innymi czynnikami, choć rzadko, nadpobudliwość może być wywołana przez leki z grupy leków. Przedwczesny wytrysk najlepiej pasuje do kategorii "inne", ponieważ przyczyna jest nieznana, choć czynniki psychologiczne są sugerowane jako główny „winowajca” w większości przypadków.

Patofizjologia

Przedwczesny wytrysk jest uważany za problem psychologiczny i nie reprezentuje wszystkich znanych chorób organicznych z udziałem męskich dróg rodnych lub znanych zmian w systemie mózgu lub układu nerwowego. Narządy bezpośrednio dotknięte przez przedwczesny wytrysk należą do męskiego układu rozrodczego (czyli penisa, prostaty, pęcherzyków nasiennych, jąder, i ich przydatki), części centralnego i obwodowego układu nerwowego , dróg rodnych i narządów rozrodczych partnerów seksualnych które nie mogą być stymulowane w stopniu wystarczającym do osiągnięcia orgazmu.

Jeśli przedwczesny wytrysk występuje tak wcześnie, że dzieje się przed rozpoczęciem współżycia seksualnego i para chciałaby ciąży, to zajście w ciąże nie będzie możliwe, chyba że poprzez sztuczne zapłodnienie. Być może najbardziej dotknięta tym problemem jest psychika partnerów. Obaj partnerzy mogą nie być zadowoleni emocjonalnie i fizycznie z tego problemu.

Z ewolucyjnego punktu widzenia logika może podpowiadać, że mężczyźni, którzy szybko osiągają wytrysk mają większe szanse na powodzenie w zapłodnieniu kobiety niż mężczyźni, którzy wymagają przedłużonej stymulacji, aby osiągnąć punkt kulminacyjny. Geny mężczyzny, który ma szybki wytrysk (ale nie tak szybki, że następuje przed penetracją) mają większe szanse, aby być przekazane następnym pokoleniom. W prymitywnym sensie tej czynności, w czasach bardzo dawnych, mężczyzna, który nie mógł dokończyć zapłodnienia szybko mógł zostać wyeliminowany lub zabity przez mężczyznę konkurującego ze względu długi czas, w którym zajęty był kopulacją i nie mógł się bronić.

Przedwczesny wytrysk jest historycznie uznane za zaburzenie psychiczne. Jedna z teorii głosi, że mężczyźni są uwarunkowani i narażeni na napięcia społeczne i aby osiągnąć punkt kulminacyjny szybko ze strachu przed odkryciem podczas masturbacji jako nastolatki lub w okresie wczesnych doświadczeń seksualnych "na tylnym siedzeniu w samochodzie”. Ten wzór szybkiego osiągania zaspokojenia seksualnego jest trudny do zmiany w późniejszych związkach małżeńskich lub trwałych form współżycia. Fakt, że kobiety potrzebują więcej podniecenia i stymulacji do osiągnięcia orgazmu, może prowadzić do wzrostu uznania i definicji przedwczesnego wytrysku jako problem.

Niektórzy mają wątpliwości, czy przedwczesny wytrysk jest zjawiskiem czysto psychologicznym. Wielu badaczy odkryło różnice w przewodnictwie nerwowym i hormonalne różnice u ludzi, którzy doświadczają przedwczesnego wytrysku w porównaniu z osobami, które tego nie robią. W teorii jest tak, że niektórzy ludzie mają nadpobudliwość lub nadwrażliwość genitaliów. Okazuje się że pewna grupa nerwów w odcinku lędźwiowym rdzenia kręgowego została zidentyfikowana jako możliwy generator wytrysku. Ta strona nerwów jest uważana za powiązaną z pobudzaniem i hamowaniem działania dopaminy w mózgu, która odgrywa istotną rolę w zachowaniach seksualnych. Ta wiedza, a jednocześnie dalsze badania, dostarczają podstawę do ewentualnego rozwoju leków, tworzonych specjalnie do opóźniania wytrysku. [2]

Inne pytania zostały podniesione w odniesieniu do potencjalnych czynników biochemicznych w zjawisku przedwczesnego wytrysku. Testosteron jest uważany, za czynnik odgrywający rolę w odruchu wytrysku. W badaniach, wyższy poziom testosteronu (wolnego i całkowitego) w surowicy wykazano, u mężczyzn z przedwczesnym wytryskiem niż u mężczyzn bez przedwczesnego wytrysku. [3]

Badania opublikowane w chińskim periodyku andrologicznym wykazały, że nasienie mężczyzn z przedwczesnym wytryskiem zawiera znacznie mniej kwasów i alfa-glukozydazy, niż nasienia pozostałych mężczyzn. [4] Naukowcy doszli do wniosku, że te parametry biochemiczne mogą odzwierciedlać zaburzenia czynności gruczołu krokowego i najądrza, co może przyczyniać się do przedwczesnego wytrysku, jednak wnioski te nie zostały jeszcze potwierdzone przez dalsze badania.

Z innych parametrów biochemicznych, u wielu mężczyzn z przedwczesnym wytryskiem wykazano, że mają niskie stężenie prolaktyny. [5] Jednak w tym samym badaniu prolaktyny u mężczyzn z zaburzeniami seksualnymi, mężczyźni w najniższym kwartylu stężenia prolaktyny, którzy mają przedwczesny wytrysk, wykazało również związane zespołu metabolicznego, zaburzeń erekcji, i niepokój. Innymi słowy, podczas gdy obecność markerów biochemicznych, takich jak prolaktyna może przyczynić się do przedwczesnego wytrysku, obecność związków biologicznych i i odczuć psychologicznych (np. lęk) sugerują, że parametry biochemiczne grają jedynie częściową rolę w przedwczesnym wytrysku. Konieczne są dalsze badania.

Chociaż inne czynniki mogły odegrać role znane znaczenie, czynniki psychologiczne okazały się znacznie przyczynić do przedwczesnego wytrysku, poza jedynie czas do ejakulacji. Podczas gdy u pacjentów z przedwczesnym wytryskiem wykazywać znacząco niższe dopochwowo czasu opóźnienia wytrysku (IELT), IELT w tych, którzy pasują do DSM-IV-TR Kryteria przedwczesnego wytrysku pokrywa się z IELT u pacjentów, którzy nie pasują do kryteriów. [6] Jednakże, , podczas gdy krótsze IELT został środek przedwczesnego wytrysku w wielu badaniach percepcji kontroli wytrysku wykazano mediacji pacjenta i / lub zadowolenia partnerów ze współżycia i wytrysk związane cierpienie. [7] Podczas przedwczesny wytrysk nie jest najbardziej prawdopodobne czysto psychologiczne zaburzenia, takie związki wykazują znaczącą rolę w psychologiczne zaburzenia.


Około 30% -70% amerykańskich mężczyzn doświadcza przedwczesnego wytrysku. National Health i Social Survey Life (NHSLS) wskazuje na występowanie 30%, co jest na względnie stałym poziomie przez wszystkich dorosłych kategoriach wiekowych. (W przeciwieństwie do zaburzeń erekcji wzrost występowania wzrasta z wiekiem). Jednak z różnych badań wynika, że wielu mężczyzn nie zgłasza problemu przedwczesnego wytrysku do lekarza, prawdopodobnie z powodu wstydu lub poczucia, że nie jest możliwe leczenie tego problemu. Niektórzy ludzie mogą nawet nie dostrzegać przedwczesnego wytrysku jako problemu medycznego. Takie dane z badań sugerują, że odsetek mężczyzn, którzy doświadczają przedwczesnego wytrysku w pewnym momencie w ich życiu jest prawie na pewno większyj niż 30% odnotowane w NHSLS.


Szacunki przedwczesny wytrysk w krajach europejskich i Indii lustro występowania w Stanach Zjednoczonych. [8] Występowanie w innych częściach Azji, Afryki, Australii i gdzie indziej jest nieznany.
Śmiertelność / Zachorowania

Nie są znane żadne bezpośrednie zachorowalności lub śmiertelności wyniki z przedwczesnym wytryskiem. Pośrednio, przedwczesny wytrysk może zmienić poczucie własnej wartości, może powodować zaburzenia cywilnego, a może być czynnikiem w depresji, z oczywistymi konsekwencjami.


Bardzo ciekawie przedstawia się kwestia przedwczesnego wytrysku w badaniach międzynarodowych. Kilka ostatnich badań sugeruje, że niektóre rasowe różnice mogą istnieć w odniesieniu do problemu przedwczesnego wytrysku. Badanie telefoniczne przeprowadzone przez przez firmę Carson i wsp. (2003) stwierdziły w ankietach z 1320 mężczyzn, że takie różnice występują. Analizy Laumann i wsp. (1999) z NHSLS wykazały, że przedwczesny wytrysk jest bardziej rozpowszechnionym problem wśród „afro-amerykanów” (34%) niż białych amerykanów (29%). Najniższy odsetek jest wśród mężczyzn o rodowodzie hiszpańskim (Latynosi - 27%). [9]

W niewielkim badaniu z klinice zdrowia płciowego w Australii, 59% z przypadków przedwczesnych diagnoz wytrysku miało miejsce u mężczyzn z Azji lub Bliskiego Wschodu, natomiast 41% to urodzeni na zachodzie lub Europie. [10] Jednakże, wyciąganie wniosków tych danych jest utrudnione, ze względu na małą liczbę takich badań i brak odpowiedniej kontroli.


Czytaj więcej · 5 Komentarzy · 11659 Czytań · Drukuj
Czy problem z wytryskiem to kwestia kontroli umysłu nad materią?
Dodane przez adminator dnia styczeń 30 2012 22:57:50


Znalazłem fajny artykuł - na razie wrzucę kawałek, resztę za kilka dni.

Cóż, jeśli mężczyzna i jego partnerka nie zwracają uwagi na to, ile czasu zajmuje mu do wytrysku, to naprawdę nie ma większego znaczenia. Profesor Ian Kerner, terapeuta i autor „Ona dochodzi pierwsza”, radzi, aby doprowadzić partnera do orgazmu przed stosunkiem. Następnie, jeśli on ma skłonność do przedwczesnego wytrysku, to nie będzie miało znaczenia, ponieważ oboje tym razem dojdą zadowoleni.

Z drugiej strony, jeśli mężczyzna potrzebuje dużo czasu do osiągnięcia wytrysku, ale oboje z partnerką cieszą się „maratonem” seksu, to opóźnienie takie może być prawdziwym plusem.

Niektórzy mężczyźni dużo myślą nad tym, jak długo trwa ich dochodzenie do wytrysku. Czasami myślą za dużo - tak jak i ich partnerki. Ale pomimo tego że umysł często odgrywa dużą rolę w tworzeniu problemów takich jak przedwczesny wytrysk, to może odgrywać również kluczową rolę w ich przezwyciężaniu.Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 435 Czytań · Drukuj
Kolejny dzień leci
Dodane przez adminator dnia styczeń 26 2012 10:41:23Od weekendu minęło już trochę dni a ja ciągle się nie pochwaliłem...otóż muszę się poskarżyć że znowu był ten przedwczesny wytrysk. A wszystko wtedy, kiedy poznałem fajną dziewczynę . Razem pobawiliśmy się w okolicznych klubach - tak zakończyła się poprzednia sobota..

Mam mówić o szczegółach "dalszych"? :) Nie wypada. Kto by zresztą chciał czytać szczegóły o sobie. O innych to co innego...hehe. Dobrze wychowani mężczyźni tego nie robią.

Stało się jednak coś, czego nie potrzebuję(nazwa mojej strony wszystko wyjaśnia...). Znowu doświadczył mnie przedwczesny wytrysk.

Coś z tym będę musiał począć - trzeba zacząć walczyć! No chyba że w ten weekend będzie już lepiej :)
1 Komentarzy · 412 Czytań · Drukuj
Już weekend!
Dodane przez adminator dnia styczeń 21 2012 13:40:27


Dziś weekend - czyli zabawa na całego :) Mam wiele pomysłów na spędzenie soboty. Po głowie chodzi mi jednak głównie to, aby spotkać się "z nią". :]

Ostatnio byłem blisko celu, zobaczymy jak będzie teraz. Wypad na miasto, potem może hotel - a może do domu i lulu samemu? :)

Tymczasem czytam że jakiś wirus ma niebawem działać w necie:

"8 marca komputery zainfekowane koniem trojańskim DNSChanger i działające w botnecie, utracą dostęp do internetu. Tego dnia przestaną działać zastępcze serwery utrzymywane przez Internet Systems Consortium (ISC), które podmieniły serwery botnetu, rozbitego przez FBI – poinformowały firmy bezpieczeństwa i media. "

Dzień kobie...wszystkie kobiety to wirusy - infekują serce i umysł :)


Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 422 Czytań · Drukuj
Powitanie
Dodane przez adminator dnia styczeń 14 2012 14:58:25


Witam. To początek. Będę dodawał więcej wpisów! Test


1 Komentarzy · 439 Czytań · Drukuj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
spacer
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Matt11
04/01/2013 10:32
[url=http://www.couldddre
ss.com]party dresses[/url]party dresses


spacer

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie